Yerelden Globale Logo
Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks Kanada Edu Days Divan'da

Çiğdem Yorgancıoğlu CHI CI Talks Kanada Edu Days Divan’da

Cigdem Yorgancioglu -* 16-17 Mart 2024 tarihlerinde Kanada Kültür Merkezi Canadian Cultural Centre tarafından organize edilen Kanada Eğitim Günleri/Canada Edu Days etkinliğinin nabzı Cigdem Yorgancioglu CHI CI TALKS DA idi.

Dünya Gezgini Eğitmen Ekonomist Stratejist Çiğdem Yorgancioglu Chi Ci Talks, Kanada Eğitim Günleri -Edu Days ‘etkinliğine dair şu sözlere yer verdi.  

Öncelikle kendimden başlayayım Kanada Günü dünya ya geldiğim bir sır değil ama gezdiğim 107 ülke içinde henüz Kanada yok sanırım Kanada beni şu son zamanlar epey çağırıyor.Bir önceki zirvenin üzerinden daha 1 ay geçmedi. 

 Kanada’da yaşam, dil eğitimi, eğitim, üniversiteler genel anlamda  eğitim ve burs imkanları hepsi ayrı ayrı  merak konusu. Etkinlik çekilişler ve IELTS hediye de kulağa cazip geliyor. Etkinlik yarın da devam ediyor. Hayli vizyon genişletici. CANADA EDU DAYS-Kanada Eğitim Günlerine Taksim Divan Oteli ev sahipliği yaparken etkinliğin nabzını ve kültürel kuşatıcılığı yaşamak güzel.

Kanada'da Eğitimin Nabzı Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks'ta (2)

 Cigdem Yorgancioglu CHI CI TALKS ‘DA profesyoneller konuşuyoruz ,söyleşi   programının ilk söyleşi konuğu  Kanada Kültür Merkezi; kurucu başkanı ,profesyonel bir iş insanı olan İsmail İnce oldu Başta  Kendisine CHI CI TALKS söyleşi için , çözüm odaklı ve samimi yaklaşımı için , projede emeği geçen ekibine , reji de Tanıtım Dijital’e Çağatay beye , Mükemmel ev sahipliği için  İstanbul Taksim Divan Hotel’e ve emektarlarına ve Üniversite ve College ler içinde söyleşimize katılan üniversitelerin  üst düzey temsilci ya da delegeleri olann  güzel çevreci hediyesini armağan eden Sheridan College üst düzey yetkilisi sevgili Gabriela Alonso Facchini/ ye (Manager, International Business Development & Partnerships‏Manager, Sheridan ve ‘dan CHI CI TALKS’a katılan Humber College EMEA Bölge Müdürü  Kirill’Murakthanov’a e her birine teker teker teşekkürlerimle 

Kanada'da Eğitimin Nabzı Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks'ta (3)

Sizlerin de bildiğiniz gibi ChiCi Talks Diplomat, Teknokrat, Biliminsanı, Bürokrat, Hukukçu, Akademisyen, Profesyonel ve Lisanslı Sporcular, Sanatçı, Fikir Üreticileri, Mucitler, Sosyal Sorumluluk Projesi Profesyonelleri, Başarılı Liderler, Ülke ve dünyanın duayeni olarak kabul edilen iş insanları gibi alanında uzman olup multidisipliner çalışan, merak yaşam boyu öğrenme ve yeni deneyimlere açılma duygusunu diri tutan, topluma değer katan değerli insanlar ve kurum temsilcileri ile söyleşiler yaparak topluma “değerliler sayesinde daha da değer katmak” olup etkileşimde bulunulan her nevi özel ve tüzel kişiye dair, olumsuz, çatışmacı ve ötekileştirici tavırlardan tamamen uzak ,tarafsızlık, şeffaflık, bağımsızlık, sürdürülebilirlik ekseninde yapıcı eleştirel düşünce tarzını da devre dışı bırakmadan dostane, nezaketle, içtenlikle yaklaşılmasını benimseyen tarafların tümünün nitelik katkısını önemseyen bir söyleşi formatıdır. Sizinle de  emeklerinizle ve katkılarınızla yayınlarımız oldu. 

Öte yandan CHI CI TALKS , bu EDU days özelinde etkinlik motivasyonuna, yani motivasyonuma  dair şunu söyleyebilirim. Kanada Anayasası, her bireyin yasalar karşısında kanun nezdinde eşit olduğunu ve ayrım gözetilmeksizin kanunlardan eşit korunma ve hukuktan yararlanma hakkına haiz olduğunu ve herkesin vicdan, din, düşünce, inanç, ideoloji,görüş, ifade özgürlüğüne sahip olduğunu öngörür.  Konuyu daha açarsak Kanada Çokkültürlülük Yasası yani The Canadian Multiculturalism Act, Kanada Hükümetinin, çeşitliliğe saygı duymakla kalmayıp aynı zamanda onu öven bir hükümete sahip. Devlet tarafından her Kanadalının eşit muamele görmesini sağlamaya yönelik politikasını benimseyip uyguluyorlar. Kanun ayrıca: Kanada’nın çokkültürlü mirasını ve bu mirasın korunması gerektiğini de kabul ediyor.  Çokkültürlülüğün Kanada toplumunun kültürel ve ırksal çeşitliliğini yansıttığı ve Kanada toplumunun yasa ile korunduğu bir ülkeye dair Çiğdem Yorgancıoğlu Dünya Barışı,Çatışma Çözümü ve Kapsayıcılık-Kültürel Çeşitlilik projelerinin yankısını taşıyan bir ülke .Kısaca CHI CI TALKS  açısından bu nevi etkinlikler aynı zamanda sosyal sorumluluk anlayışı ile örtüşmektedir. Sosyal sorumluluk bilinci ve SDG Birleşmiş Milletler sürdürülebilir kalkınma hedeflerine yönelik amaç bakımından da etkinlik örtüşüyor. Zira Kanada Kültür Merkezi ‘de bu hedefe yönelmiş. Türk ve Kanada toplumları arasında süregelen ilişkileri iyileştirmek ve her iki toplumun bireylerinin birbirlerini daha iyi tanıtacak ve anlamasını sağlayacak bir ortam yaratmak gibi bir vizyon ortaya koymak çok kültürlülük  açısından  oldukça kuşatıcı. 

Kanada'da Eğitimin Nabzı Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks'ta (4)

 Kanada kolej ve sertifika programlarına katılım sağlayan öğrencilere: Haftada belli saatler boyunca yarım zamanlı çalışma izni, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni ve sürecin sonunda Kanada göçmenlik başvurusu yapma hakkı tanıyan bir ülke. Üstelik vatandaş olunca Türk olmaktan feragat etmeniz gerekmiyor çifte vatandaş da olabilirsiniz çeşitlilik ne güzel .Kanada Kültür Merkezi, kültür şoklarının önlenmesine yönelik öğrencilere oryantasyon ortamı da sağlıyor. YÖK denkliği merak ediyordum onun da cevabını aldım devlet üniversiteleri olduğu için denklik sorunu da yaşanmıyormuş .Çeşit çeşit seçenek bir yandan daha üçüncü üniversite okurken dördüncüsünün seçenekleri bir yanda bütünleşik doktora arayışım da öteki yana . Yayınların kliplerini CHI CI TALKS dan takip etmek ve etkinliğin son günü olan Pazar günü ‘de Kanada Edu Eğitim günlerine gitmek bence iyi fikir. “

Kanada Kültür Merkezi; Kanada’nın ve kültürünün tanıtımını, Kanada’nın bilgi ve ekonomisine katkıda bulunmayı amaçlayan bağımsız bir organizasyon-. ilk olarak 2002 yılında Kanada’nın Québec eyaletinde Montréal şehrinde Türk öğrencilere hizmet vermeye başlamış 6 sene Kanada’da hizmetin ardından Türkiye’de öğrenciler ile yüz yüze iletişimin daha etkili olacağı düşünülerek 2008 ‘de İstanbul Beyoğlu’ndaki merkezine taşınmış. 2008 yılından itibaren de aktif olarak hizmet vermeye devam etmekte.

 CHI CI TALKS Söyleşileri satır aralarından 

İsmail ince: : .. Kanada Kültür Merkezi olarak Bizler  yılda iki defa Ekim ve Mart aylarında Kanada okullarının tanıtımını yapıyoruz Kanada eğitim günlerimize Kanada’dan dil okulları liseler kolejler ve üniversiteler katılıyorlar … okullar Kendi programlarını buradaki etkinliğimize katılarak tanıtmış oluyorlar-   

Humber Regional Manager EMEA  Krill Murakhtanov  Start up lar icin de en iyi şehir bizim bulunduğumuz Toronto . 

Gabriela Alonso Facchini/Sheridan College-Manager, International Business Development & Partnerships::Post graduate için en az 2.6 GPA  ortalama yeterli .yayın linklerinden seçkiler

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1

Toplumun Sınırlarını Zorlayan Kitap 'beni Linç Eder Misiniz' Raflarda
Toplumun Sınırlarını Zorlayan Kitap: ‘Beni Linç Eder Misiniz?’ Raflarda
Çiğdem Yorgancıoğlu Çocuklara Asırlık Cumhuriyet Ve Masallar
Çiğdem Yorgancıoğlu: Çocuklara Asırlık Cumhuriyet ve Masallar
Sanatın Renkli Dünyasına Yolculuk Sİntesİ Sergisi 13. Edisyonu
Sanatın Renkli Dünyasına Yolculuk: SİNTESİ Sergisi 13. Edisyonu
Numan Aykut Şahin'in Çocukluk Anıları Heykellere Yansıyor Hasibe Sergisi
Numan Aykut Şahin’in Çocukluk Anıları Heykellere Yansıyor: Hasibe Sergisi
Müziğinin Temelleri Lise Çağında Ortaya Çıktı Zeyn'el Günbek, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Müziğinin Temelleri Lise Çağında Ortaya Çıktı – Zeyn’el Günbek, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Wellbeing Konferansı 2024 İstanbul’da Gerçekleşti 300 Kişilik Katılımla Sağlık Ve İyi Yaşam
Wellbeing Konferansı 2024 İstanbul’da Gerçekleşti: 300 Kişilik Katılımla Sağlık ve İyi Yaşam
Sma Hastalarına Destek 'kavuşma' Sergisinden Elde Edilen Gelir Bağışlanacak
SMA Hastalarına Destek: ‘Kavuşma’ Sergisinden Elde Edilen Gelir Bağışlanacak
“renk Analizi Uyur Haldeki Tüm Yetenekleri Ortaya çıkartıyor” Ayşe Ayşen Bulut, Eylül Aşkın Ile… Özel Söyleşi
“Renk analizi uyur haldeki tüm yetenekleri ortaya çıkartıyor” Ayşe Ayşen Bulut, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Televizyona Geçiş Yapacak Yılmaz Karaman, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Televizyona Geçiş Yapacak – Yılmaz Karaman, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Geleceğin Şef Adayları Için İlham Verici Uygulamalı Gastronomi Eğitimi
Geleceğin Şef Adayları için İlham Verici Uygulamalı Gastronomi Eğitimi
İşlenmiş Gıdaların Sağlık Ve Ekonomik Yükü
İşlenmiş Gıdaların Sağlık ve Ekonomik Yükü
Sanatın Evrim’i Programında Bu Haftanın Konuğu Sanatçı Dünya Dural
Sanatın Evrim’i programında bu haftanın konuğu Sanatçı Dünya Dural
Disleksi Ve Sanat Farklı Bakış Açılarıyla Next Pera Art Gallery’de
Disleksi ve Sanat: Farklı Bakış Açılarıyla Next Pera Art Gallery’de
Sanatın Kalbi Tunceli’de Atıyor Osman Hamdi Bey Ve 21 Sanatçı
Sanatın Kalbi Tunceli’de Atıyor: Osman Hamdi Bey ve 21 Sanatçı
Yunus Gültekin “işin Içerisinde Bulunmadığınız Hiçbir Derneğe Güvenmeyin” Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Yunus Gültekin: “işin içerisinde bulunmadığınız hiçbir derneğe güvenmeyin” Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
2024 Roma Bar Show'da Yeni Alkollü İçecek Trendleri Eylül Aşkın İtalya'da
2024 Roma Bar Show’da Yeni Alkollü İçecek Trendleri – Eylül Aşkın İtalya’da
Mine Tugay, Vivamayr’daki Sağlık Kampı Deneyimlerini Paylaştı
Mine Tugay, VIVAMAYR’daki Sağlık Kampı Deneyimlerini Paylaştı
Yys Belgesinin Lojistik Firmalarına Sağladığı Avantajlar Nelerdir
YYS Belgesinin Lojistik Firmalarına Sağladığı Avantajlar Nelerdir?
“bizdeki Bu Fikir Hırsızlığı Bir Türlü Kurtulamadığımız Bir Olay” Sevtap Çapan, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
“Bizdeki bu fikir hırsızlığı bir türlü kurtulamadığımız bir olay” Sevtap Çapan, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
İmder Ve İsder’in Desteğiyle Yapılacak Fuar 29 Mayıs 1 Haziran Tarihleri Arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde Düzenlenecek.
İMDER ve İSDER’in desteğiyle yapılacak fuar 29 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.
Anadolu’nun Uyanışı Mustafa Kemal'in İzmir'e Taşıdığı Ateş
Anadolu’nun Uyanışı: Mustafa Kemal’in İzmir’e Taşıdığı Ateş
Tev Türkiye Virtüözleri Oda Orkestrası Sanat Ve Müziğin Buluşması
TEV Türkiye Virtüözleri Oda Orkestrası: Sanat ve Müziğin Buluşması
Sanatın Evrim’i Programında Bu Haftanın Konuğu Sanatçı Ahmet Öcal
Sanatın Evrim’i programında bu haftanın konuğu Sanatçı Ahmet Öcal
Hale İsmet, Eylül Zamanı… Next Pera Art Gallery'de Bir Eylül Zamanı... Bölüm 1
Hale İsmet, Eylül Zamanı… Next Pera Art Gallery’de Bir Eylül Zamanı… Bölüm 1
Tolstoy'un İlhamıyla Sinan Demir'in Edebiyat Keşfi Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Tolstoy’un İlhamıyla: Sinan Demir’in Edebiyat Keşfi – Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Nisan Ayında Otellerde Fiyat Artışı Muğla Öne Çıkıyor
Nisan Ayında Otellerde Fiyat Artışı: Muğla Öne Çıkıyor
Depresyon Tedavisinde Yeni Yaklaşımlar Uzmanların İncelemesi
Depresyon Tedavisinde Yeni Yaklaşımlar: Uzmanların İncelemesi
Sosyal Etki Zirvesi'24 Eşitlik Arayışında Stk'lar, Vakıflar Ve İş Dünyası Temsilcileriyle Buluşma
Sosyal Etki Zirvesi’24: Eşitlik Arayışında STK’lar, Vakıflar ve İş Dünyası Temsilcileriyle Buluşma
Türkiye’nin Ticaret Potansiyelini Zora Sokan Vize Engeli Asil Transport Co. Yöneticisinin Görüşleri
Türkiye’nin Ticaret Potansiyelini Zora Sokan Vize Engeli: Asil Transport Co. Yöneticisinin Görüşleri
Ahmet Öcal'ın Simulation Of Truth Sergisi Evrim Sanat Galerisi'nde
Ahmet Öcal’ın “Simulation of Truth” Sergisi Evrim Sanat Galerisi’nde
Ece Berker, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Ece Berker, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Sanatın Evrim’i Programında Bu Haftanın Konuğu Sanatçı Gamze Gökçedağ
Sanatın Evrim’i programında bu haftanın konuğu Sanatçı Gamze Gökçen
Görkemli Tanıtım Sakhalin İstanbul'un Büyüleyici Akşamı
Görkemli Tanıtım: Sakhalin İstanbul’un Büyüleyici Akşamı
Amonyaksız Saç Boyası Devrimi Farouk Systems Inc.'in Öncülüğü
Amonyaksız Saç Boyası Devrimi: Farouk Systems Inc.’in Öncülüğü
Sanat Filminde Başrol Oynadı! Senem Göktürk, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Sanat Filminde Başrol Oynadı! – Senem Göktürk, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Hr Excellence Mena Summit'te Bordroda Demokratikleşme Vurgusu
HR Excellence MENA Summit’te Bordroda Demokratikleşme Vurgusu
Bahadır Tatlıöz'ün Yönetmenliğinde Nigar Yıldırım'ın 'yandık' Klibi Sürprizlerle Dolu!
“Bahadır Tatlıöz’ün Yönetmenliğinde: Nigar Yıldırım’ın ‘Yandık’ Klibi Sürprizlerle Dolu!
Bkm'nin Yeni Filmi 'bir Cumhuriyet Şarkısı' Ertan Saban'ın Görüntüleri Ortaya Çıktı!
BKM’nin Yeni Filmi ‘Bir Cumhuriyet Şarkısı’: Ertan Saban’ın Görüntüleri Ortaya Çıktı!
Dekolte Ve Boyun Gençliğin Anahtarı Dr. Yasemin Savaş'ın Önerileri!
Dekolte ve Boyun Gençliğin Anahtarı: Dr. Yasemin Savaş’ın Önerileri!
Eskişehir Kitap Fuarı 2024 Kültür Ve Edebiyatın Kalbi Burada Atıyor!
Eskişehir Kitap Fuarı 2024: Kültür ve Edebiyatın Kalbi Burada Atıyor!
Kuantum Bilgisayarlar Klasik Bilgisayarların Ötesindeki Güç
Kuantum Bilgisayarlar: Klasik Bilgisayarların Ötesindeki Güç
İngiltere'de Dil Eğitimi Çiğdem Yorgancıoğlu & Ismara Antunes
İngiltere’de dil eğitimi – Çiğdem Yorgancıoğlu & Ismara Antunes
Turkcell Kapsayıcılığın Hakkını Verdi. Çiğdem Yorgancıoğlu
Turkcell kapsayıcılığın hakkını verdi. Çiğdem Yorgancıoğlu
“sonumu Gördüm” Şarkısını Yolda Yazmış! Ömer Şahan, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
“Sonumu Gördüm” Şarkısını Yolda Yazmış! Ömer Şahan, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Sanatın Gücüyle Kavramları Yeniden Düşünmek Metin Özgör'ün Sergisi
Sanatın Gücüyle Kavramları Yeniden Düşünmek: Metin Özgör’ün Sergisi
Ece Haskan'ın Saklambaç Sergisi Gerçeklik Ve Mecazi Anlamlar Arasında Dans
Ece Haskan’ın Saklambaç Sergisi: Gerçeklik ve Mecazi Anlamlar Arasında Dans
Sanatın Evrim’i Programında Bu Haftanın Konuğu Sanatçı Can Emre Dağ
Sanatın Evrim’i programında bu haftanın konuğu Sanatçı Can Emre Dağ
Dosİder Yönetimi, Ankara Ziyaretinde Epdk Ve Sanayi Bakanlığı Yetkilileriyle Buluştu
DOSİDER Yönetimi, Ankara Ziyaretinde EPDK ve Sanayi Bakanlığı Yetkilileriyle Buluştu
Aspava Geleneksel Türk Sokak Lezzetlerini Keşfetmek İçin Yeni Mekanınız
Aspava: Geleneksel Türk Sokak Lezzetlerini Keşfetmek İçin Yeni Mekanınız
Stil Sahibi Kadınların Buluşması Nur Bilen Yavuzer X Network Kapsül Koleksiyon Lansmanı (1)
Stil Sahibi Kadınların Buluşması: Nur Bilen Yavuzer X NetWork Kapsül Koleksiyon Lansmanı