Yerelden Globale Logo
Dijital Dönüşüm Ve Sürdürülebilirlik İş Dünyası Dergisi 25. Sayı

Dijital Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik: İş Dünyası Dergisi 25. Sayı

Çiğdem Yorgancıoğlu CHI CI TALKS ve MIM CHI 360 TARİHİ GEMİDE TÜRKİYE’DE İŞ DÜNYASI” dergisi ARALIK SAYISI LANSMANI’NDA

Kasım 2021 itibarıyla yayın hayatına başlayan Yayın Müdürlüğünü Celal Toprak’ın yaptığı, İhlas Medya Grubu’na ait yayınlarında sürdürülebilir hayat ve ekonominin yanısıra dijital dönüşümü de her iş dünyası konsepti içinde merkeze alan yaklaşımıyla bilinen “TÜRKİYE’DE İŞ DÜNYASI” dergisinin Aralık sayısının (25 inci sayı) lansmanı ve 2023’ü uğurlama etkinliği 5 Aralık Salı günü, İstanbul Boğazın’da gerçekleşti.

İş dünyasının nabzını tutan, interaktif bir yayıncılık anlayışının öncülerinden olan derginin Etkinliği, 1976 yılında Haliç Tersanesi’nde inşa edilen ve Şehit Adem Yavuz ismiyle seferlere başlayan 1500 kişilik yolcu kapasiteli Yenilenmiş tarihi şehir hatları vapuru, eski adıyla Şehit Adem Yavuz gemisindeydi. Bir çoğumuzun geçmişte boğazda en az bir kere seyahat ettiği 40 yıllık bu gemi İsmi içinde bulunduğumuz zamanda çağrışım yapmadı ise belki bunu da açmak güzel olacaktır.

İhlas Medya Grubu Nun Yeni Dergisi İş Dünyası Aralık Sayısı Tanıtımı İstanbul Boğazı Nda Gerçekleşti (4)

Etkinlik Su altı temizliği, güverte ağacı yenilenmesi ve boya uygulaması, Sac kalınlık ölçümü yapılarak saçların yenilenmesi, Tank temizliği ve tutya değişimi, Zincir yıkanması ve ölçümü, Pervane bakımı ve montajı, Valf bakım onarımı, Sancak ve iskele ana makine crankshaft deflection (krank mili sapma) ölçümü yapılması gibi bakımları ve restorasyon sonrası yeni adıyla “Le Vapeur Magique” isimli vapurda gerçekleştirildi. 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı esnasında adada savaş muhabirliği yaparken Rumlar tarafından esir alınarak vurularak şehit düşen Yavuz’un ismi verilmiş bir zamanlar vapura gazete ve medya dünyasının buluşma mekanının burası olması ise epey manidar bir tesadüf olmuş. O’nun da ruhu şad olsun.

İhlas Holding ve İhlas Medya Grubu yöneticileri, iş insanları, medya basın mensupları, siyasetçiler, eski bakanlar, gibi pek çok ismi buluşturan bu etkinlikte ev sahipliğini üstlenen vapur 56 gros, 208 net tonluktur. Uzunluğu 58.2 m, genişliği 10.6 m, çektiği su da 2.4 metredir. Hollanda, stork werkspoor ABC yapımı her biri 750 beygir gücünde 2 adet dizel motora sahiptir. Çift uskurlu, hızı da 14 mil İş Geliştirme ve İletişim Yön. Dr. Öğretim Üyesi Ada Beyza Toksoy, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) – Burhan Felek meslekte 50 yılını tamamlayan Basın Hizmet Ödüllü gazeteci DÜNYA Gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Ertuğ Karakullukçu, Dijital Dönüşüm Platformu Başkanı ve Dijital stratejist Levent Karadağ, Dünya Gezgini (107 ülke) Ekonomist Eğitmen,Enerji ve Bilişim Sözleşmeleri uzmanı multidisipliner sanatçı CHI CI TALKS’ un kurucusu Hicran Çiğdem Yorgancıoğlu, Maxi Haber Genel Yayın Yönetmeni Aykut Altındağ, TBMM İnsan hakları Komisyonu kurucusu, ’Honduras Fahri Konsolosu, İstanbul Bilgi Üniversitesi kurucusu ve yöneticisi, Kültür ve Turizm eski Bakanı Dr. Bülent Akarcalı, İMES Başkanı Kemal Akar, Büyükkaya Broker Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Büyükkaya, Ariş Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Kerim Güzeliş, Oğuz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Oğuz, Tezmaksan CFO’su Gökhan Savun ve Taç Porselen ve Mutfak Eşyaları Yönetim Kurulu Başkanı Esra Kuştemir’ gibi pek çok kişi de Boğazdaki bu etkinliğin katılımcıları arasında aldı.

İhlas Medya Grubu Nun Yeni Dergisi İş Dünyası Aralık Sayısı Tanıtımı İstanbul Boğazı Nda Gerçekleşti (1)

TOPRAK, DÜNYA TOPRAK GÜNÜNDE, LANSMANDAKİ KONUŞMASINI DENİZ ÜZERİNDE YAPTI.

“Geçtiğimiz ay üçüncü yılımıza adım atmıştık ve bu başarı yeni senemizde bizlere motivasyon oldu.”

Türkiye’de İş Dünyası Dergisi Genel Yayın Yönetmeni, TGRT Haber Ekonomi Müdürü, Güvenilir Ürün Platformu ve Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı Celal Toprak’ın Türk iş dünyasının en çok okunan geçtiğimiz ay üçüncü yılına adım atan, AGS Global isimli araştırma şirketinin verilerine de yer veren, Dergi’nin görünürlüğünü artıran ve büyümesine önerilerle katkıda bulunan okuyucularının sayesinde ekonomi dünyasının ilk sırada takip ettiği bir dergi haline geldiğinin ve bu başarının verdiği motivasyona da dikkat çeken açılış konuşması sonrasında konuşmaların ardından plaketler sahiplerine takdim edildi.

Plaketini aldığı sırada Celal Toprak’ın ekonomi yayıncılığındaki tarafsızlığının altını çizen ve, “Yakın zamanlarda tanımakla birlikte, Ben ekonomiyi Celal Beyden dinliyorum. Kendisinin kamuoyunu bilinçlendirmedeki bilinci ve dürüstlüğüne saygı duymaktayım “şeklinde konuşan ise Kültür Turizm eski Bakanı Bülent Akarcalı idi.

Elektrikli otomotiv sektörü, dirençli, Yeşil Kentler, mücevher sektörü, ve sürdürülebilirlik havacılığa dair de “Başarısını Göklere taşıdı” başlığıyla derginin kapağında yer alan Mehmet Tevfik Nane 25.inci sayının hafızalarda kalacak olanlardan bir kaç satır diyebiliriz

İş Insanı, Akademisyen-Bilim Insanı Sanatçı Bürokrat Siyasetçi Gazeteci-Yazar Devlet Adamı Gibi Geniş Bir Yelpazede Chi Ci Talks Serilerini Gerek Tv’lerde Gerekse De Bilim, İnovasyon, Enerji, Kültür, Sağlık Ve Sanata Kapılarını Açan Mekanlarda Gerçekleştiren H. Çiğdem Yorgancıoğlu Bu Kez Boğazda Eski Kültür Ve Turizm Bakanı Bülent Akarcalı Ile Türkiye’de Enerji Vizyonunu Konuştu.

İhlas Medya Grubu Nun Yeni Dergisi İş Dünyası Aralık Sayısı Tanıtımı İstanbul Boğazı Nda Gerçekleşti (3)

Etkinlikte, TGRT ye verdiği röportajın ardından geminin yeniden limana yanaşmasına yakın bir zamanda Kültür Turizm eski Bakanı Bülent Akarcalı ve Araştırmacı Diplomatik Basın elçisi,Enerji Uzmanı Ekonomist yazar Çiğdem Yorgancıoğlu ile Türkiye ekonomisine yön veren Enerji Sektörü Enerji piyasaları ve finansmanına yönelik CHI CI TALKS-CI-CONOMIC TALKS vizyon ve bakış açıları ortaya koyan kısa bir sohbet gerçekleştirdiler.

Sözleri arasında Yenilenebilir Enerjinin, Güneş rüzgar, daha az kullanılmakla birlikte termal enerjinin ve Türkiye’nin kendi enerji kaynaklarını kullanmasının öneminin yanısıra enerji arz portföyünde önemli bir yer tutan Nükleer Enerji konusuna da dikkat çeken Akarcalı geçmişte Avusturya daki referandumla kapatılan nükleer santrala ziyaretinden de bahsetti. 80 li yıllardan itibaren nükleer enerji ile çok yakından ilgilendiğinin ve tesisi(santrali ) gezdiğinin de altını çizen Akarcalı, uzmanların “Avusturyadaki teknoloji seviyesini yükseltmenin nükleer santral olmaksızın gerçekleşmeyeceğini söylediklerini nakletti. Ayrıca yanma teknolojisi, çöpler ve radyoaktif sızıntı gibi teknik konularda farkındalığın önünün açılmasının önemine de değinmiş oldu. Eski Bakan ayrıca Türkiye’de nükleer enerji santrallerine gerek ekonomik anlamda gerekse enerji arzı çeşitliliği ve arz güvencesi anlamında gereksinim olduğunu belirterek, “maalesef ” diyerek başladığı cümlesinde, santrallere karşı tepkilerin yersiz ve ülke açısından kaybettirici olduğuna değindi. Dünyanın muteber araştırma şirketlerinden biri olan AGS Global’in analizine göre Türkiye’nin önde gelen patronların ekonomi ve iş dünyasının gelişmelerini, takip ettiği yayın organı olan Türkiye’de İş Dünyası dergisinden boğazın suları üzerinde yansıyanlar arasında konuşmalar ve plaket takdimi sonrası panaromik boğaz manzarasının ilham vericiliği ile Davetliler, yemeğin üstüne dünya kahve gününde Türk kahvelerini içmeye yöneldiği an kuzeydoğudan esen rüzgarla köprü üstünde TENHADA MIM CHI 360 SOLO EMPROVİZE dansı göz kırptı Ekonomist sanatçı Çiğdem Yorgancıoğlu’na. Boğazın ambiyansında bu dansın da bir kesiti videolardan takip edilebilir.

BİR FİNCAN KAHVENİN 40 YILLIK HATIRI, 40 YILLIK EMEKTAR VAPURDA

Küresel ekonomiye dair daha fazla içerik üretmenin yanısıra, yeni start up ve iş modellerinin ön plana alınarak, kadın ve genç girişimcileri de kapsayan inovatif projelere özel yayınları da 2024 hedefleri arasına alan derginin bu etkinliğinin son bölümündeki kahve keyfi ise 2013 yılında Birleşmiş Milletler’in (UNESCO) İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirasının Temsili Listesine alınmasıyla 5 Aralık, “Dünya Türk Kahvesi Günü” olarak kutlanmaya başlaması ile ilintilidir.

H.Çiğdem Yorgancıoğlu http://www.cigdemyorgancioglu.org

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1

Televizyona Geçiş Yapacak Yılmaz Karaman, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Televizyona Geçiş Yapacak – Yılmaz Karaman, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Geleceğin Şef Adayları Için İlham Verici Uygulamalı Gastronomi Eğitimi
Geleceğin Şef Adayları için İlham Verici Uygulamalı Gastronomi Eğitimi
İşlenmiş Gıdaların Sağlık Ve Ekonomik Yükü
İşlenmiş Gıdaların Sağlık ve Ekonomik Yükü
Sanatın Evrim’i Programında Bu Haftanın Konuğu Sanatçı Dünya Dural
Sanatın Evrim’i programında bu haftanın konuğu Sanatçı Dünya Dural
Disleksi Ve Sanat Farklı Bakış Açılarıyla Next Pera Art Gallery’de
Disleksi ve Sanat: Farklı Bakış Açılarıyla Next Pera Art Gallery’de
Sanatın Kalbi Tunceli’de Atıyor Osman Hamdi Bey Ve 21 Sanatçı
Sanatın Kalbi Tunceli’de Atıyor: Osman Hamdi Bey ve 21 Sanatçı
Yunus Gültekin “işin Içerisinde Bulunmadığınız Hiçbir Derneğe Güvenmeyin” Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Yunus Gültekin: “işin içerisinde bulunmadığınız hiçbir derneğe güvenmeyin” Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
2024 Roma Bar Show'da Yeni Alkollü İçecek Trendleri Eylül Aşkın İtalya'da
2024 Roma Bar Show’da Yeni Alkollü İçecek Trendleri – Eylül Aşkın İtalya’da
Mine Tugay, Vivamayr’daki Sağlık Kampı Deneyimlerini Paylaştı
Mine Tugay, VIVAMAYR’daki Sağlık Kampı Deneyimlerini Paylaştı
Yys Belgesinin Lojistik Firmalarına Sağladığı Avantajlar Nelerdir
YYS Belgesinin Lojistik Firmalarına Sağladığı Avantajlar Nelerdir?
“bizdeki Bu Fikir Hırsızlığı Bir Türlü Kurtulamadığımız Bir Olay” Sevtap Çapan, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
“Bizdeki bu fikir hırsızlığı bir türlü kurtulamadığımız bir olay” Sevtap Çapan, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
İmder Ve İsder’in Desteğiyle Yapılacak Fuar 29 Mayıs 1 Haziran Tarihleri Arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde Düzenlenecek.
İMDER ve İSDER’in desteğiyle yapılacak fuar 29 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.
Anadolu’nun Uyanışı Mustafa Kemal'in İzmir'e Taşıdığı Ateş
Anadolu’nun Uyanışı: Mustafa Kemal’in İzmir’e Taşıdığı Ateş
Tev Türkiye Virtüözleri Oda Orkestrası Sanat Ve Müziğin Buluşması
TEV Türkiye Virtüözleri Oda Orkestrası: Sanat ve Müziğin Buluşması
Sanatın Evrim’i Programında Bu Haftanın Konuğu Sanatçı Ahmet Öcal
Sanatın Evrim’i programında bu haftanın konuğu Sanatçı Ahmet Öcal
Hale İsmet, Eylül Zamanı… Next Pera Art Gallery'de Bir Eylül Zamanı... Bölüm 1
Hale İsmet, Eylül Zamanı… Next Pera Art Gallery’de Bir Eylül Zamanı… Bölüm 1
Tolstoy'un İlhamıyla Sinan Demir'in Edebiyat Keşfi Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Tolstoy’un İlhamıyla: Sinan Demir’in Edebiyat Keşfi – Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Nisan Ayında Otellerde Fiyat Artışı Muğla Öne Çıkıyor
Nisan Ayında Otellerde Fiyat Artışı: Muğla Öne Çıkıyor
Depresyon Tedavisinde Yeni Yaklaşımlar Uzmanların İncelemesi
Depresyon Tedavisinde Yeni Yaklaşımlar: Uzmanların İncelemesi
Sosyal Etki Zirvesi'24 Eşitlik Arayışında Stk'lar, Vakıflar Ve İş Dünyası Temsilcileriyle Buluşma
Sosyal Etki Zirvesi’24: Eşitlik Arayışında STK’lar, Vakıflar ve İş Dünyası Temsilcileriyle Buluşma
Türkiye’nin Ticaret Potansiyelini Zora Sokan Vize Engeli Asil Transport Co. Yöneticisinin Görüşleri
Türkiye’nin Ticaret Potansiyelini Zora Sokan Vize Engeli: Asil Transport Co. Yöneticisinin Görüşleri
Ahmet Öcal'ın Simulation Of Truth Sergisi Evrim Sanat Galerisi'nde
Ahmet Öcal’ın “Simulation of Truth” Sergisi Evrim Sanat Galerisi’nde
Ece Berker, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Ece Berker, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Sanatın Evrim’i Programında Bu Haftanın Konuğu Sanatçı Gamze Gökçedağ
Sanatın Evrim’i programında bu haftanın konuğu Sanatçı Gamze Gökçen
Görkemli Tanıtım Sakhalin İstanbul'un Büyüleyici Akşamı
Görkemli Tanıtım: Sakhalin İstanbul’un Büyüleyici Akşamı
Amonyaksız Saç Boyası Devrimi Farouk Systems Inc.'in Öncülüğü
Amonyaksız Saç Boyası Devrimi: Farouk Systems Inc.’in Öncülüğü
Sanat Filminde Başrol Oynadı! Senem Göktürk, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Sanat Filminde Başrol Oynadı! – Senem Göktürk, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Hr Excellence Mena Summit'te Bordroda Demokratikleşme Vurgusu
HR Excellence MENA Summit’te Bordroda Demokratikleşme Vurgusu
Bahadır Tatlıöz'ün Yönetmenliğinde Nigar Yıldırım'ın 'yandık' Klibi Sürprizlerle Dolu!
“Bahadır Tatlıöz’ün Yönetmenliğinde: Nigar Yıldırım’ın ‘Yandık’ Klibi Sürprizlerle Dolu!
Bkm'nin Yeni Filmi 'bir Cumhuriyet Şarkısı' Ertan Saban'ın Görüntüleri Ortaya Çıktı!
BKM’nin Yeni Filmi ‘Bir Cumhuriyet Şarkısı’: Ertan Saban’ın Görüntüleri Ortaya Çıktı!
Dekolte Ve Boyun Gençliğin Anahtarı Dr. Yasemin Savaş'ın Önerileri!
Dekolte ve Boyun Gençliğin Anahtarı: Dr. Yasemin Savaş’ın Önerileri!
Eskişehir Kitap Fuarı 2024 Kültür Ve Edebiyatın Kalbi Burada Atıyor!
Eskişehir Kitap Fuarı 2024: Kültür ve Edebiyatın Kalbi Burada Atıyor!
Kuantum Bilgisayarlar Klasik Bilgisayarların Ötesindeki Güç
Kuantum Bilgisayarlar: Klasik Bilgisayarların Ötesindeki Güç
İngiltere'de Dil Eğitimi Çiğdem Yorgancıoğlu & Ismara Antunes
İngiltere’de dil eğitimi – Çiğdem Yorgancıoğlu & Ismara Antunes
Turkcell Kapsayıcılığın Hakkını Verdi. Çiğdem Yorgancıoğlu
Turkcell kapsayıcılığın hakkını verdi. Çiğdem Yorgancıoğlu
“sonumu Gördüm” Şarkısını Yolda Yazmış! Ömer Şahan, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
“Sonumu Gördüm” Şarkısını Yolda Yazmış! Ömer Şahan, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Sanatın Gücüyle Kavramları Yeniden Düşünmek Metin Özgör'ün Sergisi
Sanatın Gücüyle Kavramları Yeniden Düşünmek: Metin Özgör’ün Sergisi
Ece Haskan'ın Saklambaç Sergisi Gerçeklik Ve Mecazi Anlamlar Arasında Dans
Ece Haskan’ın Saklambaç Sergisi: Gerçeklik ve Mecazi Anlamlar Arasında Dans
Sanatın Evrim’i Programında Bu Haftanın Konuğu Sanatçı Can Emre Dağ
Sanatın Evrim’i programında bu haftanın konuğu Sanatçı Can Emre Dağ
Dosİder Yönetimi, Ankara Ziyaretinde Epdk Ve Sanayi Bakanlığı Yetkilileriyle Buluştu
DOSİDER Yönetimi, Ankara Ziyaretinde EPDK ve Sanayi Bakanlığı Yetkilileriyle Buluştu
Aspava Geleneksel Türk Sokak Lezzetlerini Keşfetmek İçin Yeni Mekanınız
Aspava: Geleneksel Türk Sokak Lezzetlerini Keşfetmek İçin Yeni Mekanınız
Stil Sahibi Kadınların Buluşması Nur Bilen Yavuzer X Network Kapsül Koleksiyon Lansmanı (1)
Stil Sahibi Kadınların Buluşması: Nur Bilen Yavuzer X NetWork Kapsül Koleksiyon Lansmanı
Arjen Dizisinin Galası Uniq İstanbul'da Yıldızlar Geçidi!
Arjen Dizisinin Galası: UNIQ İstanbul’da Yıldızlar Geçidi!
Bilgisayarların Zekası Peter J. Denning Ve Matti Tedre'den Bilgisayarlar Nasıl Düşünür Kitabı
Bilgisayarların Zekası: Peter J. Denning ve Matti Tedre’den Bilgisayarlar Nasıl Düşünür? Kitabı
Sanatın İzinde İspanya'da Ru Ceylan'ın Konuşan Resimleri Büyülüyor
Sanatın İzinde: İspanya’da Ru Ceylan’ın Konuşan Resimleri Büyülüyor
“dedelerim, Dayım Divan Kurulu üyeleriydi.” Ayçe İşözen, Eylül Aşkın İle.. Özel Söyleşi
“Dedelerim, dayım divan kurulu üyeleriydi.” Ayçe İşözen, Eylül Aşkın İle.. Özel Söyleşi
Karadeniz'in Özgün Sesleri Selim Bölükbaşı'nın Müzikal Yolculuğu
Karadeniz’in Özgün Sesleri: Selim Bölükbaşı’nın Müzikal Yolculuğu
Can Emre Dağ'ın Eserleriyle Estetik Bir Deneyim Bir “dÜŞ” Gördüm
Can Emre Dağ’ın Eserleriyle Estetik Bir Deneyim: “bir “DÜŞ” gördüm”
Sanatın Evrim’i Programında Bu Haftanın Konuğu Sanatçı Arzu Kılıçdoğan
Sanatın Evrim’i programında bu haftanın konuğu Sanatçı Arzu Kılıçdoğan
Nihat Tokat, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanlık Adaylığı Basın Toplantısı
Nihat Tokat, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanlık Adaylığı Basın Toplantısı