Yerelden Globale Logo
Dubai Fitness Challenge 2023 Basladi 5949.jpg

Dubai Fitness Challenge 2023 Başladı

 

 

Dubai Fitness Challenge 2023 Başladı

 

Dubai Veliaht Prensi ve Dubai Yürütme Konseyi Başkanı olan Şeyh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum’un Dubai’yi dünyanın en aktif şehirlerinden biri yapma vizyonunu desteklemek için bir girişimi olan Dubai Fitness Challenge (DFC), 28 Ekim’de başladı. 

Bu yıl yedincisi gerçekleştirilecek olan DFC, 30 gün boyunca spor etkinlikleri ve aktivitelerle dolu bir takvim sunuyor ve arkadaşları, aileleri, ziyaretçileri, iş arkadaşlarını ve toplulukları 30 gün boyunca üst üste 30 dakika egzersiz yapmaya teşvik ediyor. Dubai’nin bayrak gemisi etkinlikleri olan Dubai Koşusu (Dubai Run) ve Dubai Bisiklet Sürüşü’nün (Dubai Ride) yanı sıra Dubai Stand Up Paddle’ın da eklendiği bu yılki Challenge, 28 Ekim Cumartesi’den 26 Kasım Pazar’a kadar sürecek.

Bu yıl yedincisi gerçekleştirilecek olan Dubai Fitness Challenge için kayıtlar açıldı. Dubai’nin en büyük fitness etkinliği, bu yıl 28 Ekim ile 26 Kasım tarihleri arasında gerçekleştiriliyor.

Dubai Fitness Challenge, tüm sakinleri ve ziyaretçileri 30 gün boyunca 30 dakika egzersiz yapmaya davet eden bir şehir çapında bir girişim. Etkinlik, ücretsiz ve kapsayıcı fitness köyleri, etkinlikler, topluluk merkezleri, dersler ve aktivitelerle dolu bir takvim sunuyor.

Bu yıl Dubai Fitness Challenge, 30 gün boyunca, kurulacak üç fitness köyünde gerçekleştiriliyor. Bunlardan biri, Dubai’nın en ikonik kıyı noktalarından birinde bulunan hareketli bir spor aktivitesi merkezi DP World Kite Beach Fitness Village. Ayrıca, rehberli bisiklet parkurları, pump parkuru ve ücretsiz bisiklet kiralama imkanı sunan RTA Mushrif Park Cycle Centre ve koşu ve bisiklet tutkunları için nihai bir destinasyon görevi görecek olan Meraas tarafından sunulan Run and Ride Central bulunuyor.

Challenge kapsamında ayrıca Dubai Silicon Oasis, Dubai Multi Commodities Centre (DMCC), Hatta, Dubai International Financial Centre (DIFC) ve Dubai Police Officers Club dahil olmak üzere şehir genelinde 25 topluluk fitness merkezi sunuyor.

DP World tarafından sunulan Dubai Ride ise bu yıl 12 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek. Yollar ve Ulaşım Kurumu tarafından desteklenen etkinlik, ailelere, rekreasyonel bisikletçilere ve bisiklet tutkunlarına Şeyh Zayed Yolu ve Downtown Dubai boyunca Dubai’nin ikonik simge yapıları arasında pedal çevirerek gerçekten unutulmaz bir deneyim sunacak.

Mai Dubai tarafından sunulan ve Sun and Sand Sports tarafından desteklenen popüler Dubai Run da geri dönüyor. Katılımcılar, Şeyh Zayed Yolu’nda koşacaklar. Dubai Fitness Challenge’ın 26 Kasım Pazar günü sona ereceği etkinlik, ailelere, hevesli koşuculara ve profesyonellere dünyanın en büyük ücretsiz eğlenceli koşusuna katılma şansı verecek. Geçen yıl Dubai Ride’a 34.897 bisikletçi katılırken, Dubai Run’da ise 193.000 koşucu, koşucu ve yürüyüşçü yer alarak her iki etkinliğe de rekor katılım sağladı.

Dubai Fitness Challenge takvimini renklendirecek heyecan verici yeni bir mega etkinlik ise Dubai Stand-Up Paddle olacak. Hatta’nın nefes kesen ve ikonik mekanında gerçekleşecek etkinlik, fitness ve zindeliğe adanmış unutulmaz bir gün vaat ediyor. 18 Kasım Cumartesi günü düzenlenecek etkinlikte katılımcılar, rehberli eğitim seanslarına ve toplu bir meydan okuma etkinliğine katılacak ve ardından huzurlu bir gün batımı yoga seansı ile rahatlayacak. Sorunsuz bir deneyim sağlamak için katılımcılar Dubai’den ulaşım ve en kaliteli paddleboard’lara ücretsiz erişim sağlayabilecek.

Dubai Festivaller ve Perakende Kurumu (DFRE) CEO’su Ahmed Al Khaja, şunları söyledi: “Dubai Veliaht Prensi ve Dubai İcra Kurulu Başkanı Şeyh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum’un vizyoner liderliğinde yürütülen Dubai Fitness Challenge, sakinleri ve ziyaretçileri daha aktif bir yaşam tarzı benimsemeye ve daha sağlıklı bir geleceğe bağlılık göstermeye teşvik etmeye devam ediyor. Dubai Fitness Challenge, her geçen yıl Dubai’nin dünyanın en aktif şehirlerinden biri olmasını sağlamak için liderliğimizin özverisini ortaya koyan en büyük şehir fitness etkinliklerinden biri haline geldi. Bu yılki etkinlik için, adidas gibi küresel ortaklardan oluşan etkileyici bir kadroyla çalışarak daha da büyük ve daha kapsayıcı bir fitness aktiviteleri ve etkinlikleri dizisi sunacağız. Öncelikli odak noktamız, şehir sakinleri veya ziyaretçiler olsun, yaş veya fitness seviyelerinden bağımsız olarak herkesi dışarı çıkmaya ve 30 gün boyunca 30 dakikalık günlük aktiviteyi tamamlamaya teşvik etmek.”

Dubai Spor Konseyi (DSC) Genel Sekreteri Saeed Hareb ise şunları söyledi: “Dubai Veliaht Prensi ve Dubai İcra Kurulu Başkanı Şeyh Hamdan bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum’un çığır açan bir girişimi olan Dubai Fitness Challenge, vatandaşlar arasında uyumla birlikte toplumun refah ve canlılığına odaklanan gelişen bir çevreye sahip olmak için liderliğimizin vizyonunu ve hedefini somutlaştırıyor. Ayrıca, bu girişim günlük sporun aktif ve sağlıklı bir topluma sahip olmada oynadığı önemli rolü vurguluyor. Başlangıcından bu yana Dubai Fitness Challenge hem yurt içinde hem de yurt dışında kalıcı bir etki bırakarak olağanüstü bir başarı ve önemli bir büyüme elde etti. Bu girişimin etkisinin 30 günün ötesine uzandığına inanıyoruz, çünkü birçok spor tutkunu, önceki etkinliklerden sonra şehre yayılmış düzenli fiziksel aktiviteyi benimsedi ve fitness’ın fiziksel ve zihinsel sağlıklarına getirdiği sayısız faydaya olan yeni inancıyla bunu sürdürdü. Dubai Ekonomi ve Turizm Departmanı ile ortaklaşa sunduğumuz Dubai Fitness Challenge’ın 7. Edisyonunu sunmaktan gurur duyuyoruz.”

Dubai Fitness Challenge, Dubai Ekonomi ve Turizm Departmanı (DET) ve Dubai Spor Konseyi tarafından düzenleniyor. Etkinliğin sunum ortakları ise DP World, Dubai South, Mai Dubai, Meraas ve Dubai Yol ve Ulaşım Kurumu (RTA) oldu. Proje ortakları arasında ise; Sun and Sand Sports, DP World tarafından AVIV Klinikleri, Dubai Ticaret Odaları, Emirates Havayolları, Emirates NBD, Etisalat by E&, Mubadala Health, Optimum Nutrition, Talabat, Shamal – Kite Beach ve Emaar yer alırken, Aster Hastaneleri, Klinikleri ve Eczaneleri, Arabian Automobiles Co, Cigna, Emarat, Lipton ve SIRO; Medya Ortağı Arabian Radio Network (ARN) resmi ortaklar arasında yer alıyor. Dubai Fitness Challange’a ayrıca Hükümet Ortakları olarak Dubai Ambulans Hizmetleri Kurumu, Etkinlik Güvenlik Komitesi, Dubai Bilgi ve İnsan Gelişimi Kurumu (KHDA), Dubai Belediyesi, Dubai Polisi ve Emirlikler Okullar Kurumu destek veriyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1

“İlk Sanatçım Mabel Matiz’di” Didem Tüzel, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
“İlk sanatçım Mabel Matiz’di” Didem Tüzel, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Karaciğerin Rolü Ve Önemi Sağlıklı Bir Vücut İçin Temel
Karaciğerin Rolü ve Önemi: Sağlıklı Bir Vücut İçin Temel
Sanatın Evrim'i 22. Bölüm Gülay Yüksel, Günsu Saraçoğlu Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 22. Bölüm – Gülay Yüksel, Günsu Saraçoğlu – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Şirketler, 2024 Yılında Ücret Artışı Konusunda Kararsız Araştırma Sonuçları
Şirketler, 2024 Yılında Ücret Artışı Konusunda Kararsız: Araştırma Sonuçları
Nox Sensörü Euro 4 5 6 Tüm Motorlu Taşıtlarda Kullanılabilecek
NOx Sensörü Euro 4-5-6 Tüm Motorlu Taşıtlarda Kullanılabilecek
New York Konserinde Yerli Üretim Arplar Tanıtıldı 'amherst Early Music'
New York Konserinde Yerli Üretim Arplar Tanıtıldı ‘Amherst Early Music’
Mostafa Khanvierdi Zadeh Ve Mansooreh Kalhori Next Pera Art Gallery
Mostafa Khanvierdi Zadeh ve Mansooreh Kalhori – Next Pera Art Gallery
Aşk Ve Cesaret Teması Elvan Elvan'dan Yeni Slow Şarkı Yürek İster
Aşk ve Cesaret Teması Elvan Elvan’dan Yeni Slow Şarkı: “Yürek İster”
Moon'un Devrim Niteliğindeki Özellikleri
MOON’un Devrim Niteliğindeki Özellikleri
“climate Ist’24” Sergisi Kapılarını Açtı Sanat Ve Doğa İçin Buluşma
“CLIMATE-IST’24” Sergisi Kapılarını Açtı: Sanat ve Doğa İçin Buluşma
Rukiye Bektaş “oyunculuk Benim Için Birine Aşık Olmak Gibi” Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Rukiye Bektaş: “Oyunculuk benim için birine aşık olmak gibi” Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Sanatın Evrim'i 21. Bölüm Deniz Say, Eylül Aşkın Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 21. Bölüm – Deniz Say, Eylül Aşkın – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Çiğdem Yorgancığlu Mim Chi 360 Teatral Drama Dans Workshop  
Çiğdem Yorgancığlu MIM CHI 360 Teatral Drama Dans Workshop  
Kitle İletişiminin Önemi Sinan Saygı’nın Yeni Kitabında
Kitle İletişiminin Önemi Sinan Saygı’nın Yeni Kitabında
Osman Yüksekyayla Arabesk Müziğin Yeni Yüzü Olmaya Hazırlanıyor
Osman Yüksekyayla: Arabesk Müziğin Yeni Yüzü Olmaya Hazırlanıyor
Serdar Ortaç, Hayatında Hiç Olmadığı Kadar Ruhen Dengede Yelda Başaran
“Serdar Ortaç, Hayatında Hiç Olmadığı Kadar Ruhen Dengede” Yelda Başaran
Cigdem Yorgancioğlu mim Chi 360 Dans Tiyatrosu Sloth Coffee’de
Cigdem Yorgancioğlu Mim Chi 360 Dans Tiyatrosu Sloth Coffee’de
Hülya Yazıcı'dan Sanat Dolu Bir Etkinlik, 40 Sanatçının Eserleri Bir Arada
Hülya Yazıcı’dan Sanat Dolu Bir Etkinlik, 40 Sanatçının Eserleri Bir Arada
Dizide Boyut Kapıları Ve Mitolojik Hikayeler Altınçağ Paralel, Dilara Kırmıt
Dizide Boyut Kapıları ve Mitolojik Hikayeler: Altınçağ – Paralel, Dilara Kırmıt
Ogün Sanlısoy'dan Geri Dönmeye Yeni Klip
Ogün Sanlısoy’dan “Geri Dönme”ye Yeni Klip
Sanatın Evrim'i 20. Bölüm Pınar Kanber, Günsu Saraçoğlu Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 20. Bölüm – Pınar Kanber, Günsu Saraçoğlu – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Rüyalarda İyileşme Bilinçli Rüyalarla Dönüşümün Kapısını Aralamak, Psikoterapist Melinda Powell
Rüyalarda İyileşme: Bilinçli Rüyalarla Dönüşümün Kapısını Aralamak, Psikoterapist Melinda Powell
Konya'nın Kumlarından Gelen Enerji Müdür Ile İman Casablanca
Konya’nın Kumlarından Gelen Enerji: “Müdür” ile İman Casablanca
Pembe Yalan, Ayşen Birgör'ün Renkli Klibiyle Görsel Bir Şölen Sunuyor
Pembe Yalan, Ayşen Birgör’ün Renkli Klibiyle Görsel Bir Şölen Sunuyor
Deniz Ve Doğa Tutkunları Beymen Club Sailing Team Ile Buluşuyor
Deniz ve Doğa Tutkunları Beymen Club Sailing Team ile Buluşuyor
Müzikseverlere Emremu'dan Duygusal Bir Hediye Sevda Beyazı
Müzikseverlere EmreMu’dan Duygusal Bir Hediye: “Sevda Beyazı”
Kilo Verme Ve Diyabet İlaçları Yan Etkiler Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kilo Verme ve Diyabet İlaçları: Yan Etkiler ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
Şahsenem Müzikten Artık Kopmayacağım
Şahsenem: “Müzikten Artık Kopmayacağım”
Sanatın Evrim'i 19. Bölüm Erdinç Arslan, Eylül Aşkın Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 19. Bölüm – Erdinç Arslan, Eylül Aşkın – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Milli Maç Heyecanı Vestel Amfi’de Yaşanacak! 
Milli Maç Heyecanı Vestel Amfi’de Yaşanacak! 
Pınar Deniz Magnum Özel Daveti “haz Peşindeysen”
Pınar Deniz – Magnum Özel Daveti – “Haz Peşindeysen”
Oturduğunuz Yerde Zayıflamak Ister Misiniz Yelda Başaran
Oturduğunuz yerde zayıflamak ister misiniz? Yelda Başaran
Beşiktaş, Heavymetal, Ezoterizm, Paganizm, Şamanizm, Teoloji Eray Emin Aydemir, Eylül Aşkın Ile… Özel Söyleşi
Beşiktaş, HeavyMetal, Ezoterizm, Paganizm, Şamanizm, Teoloji – Eray Emin Aydemir, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Duygusal Ve Psikolojik Bir Yolculuk Babalarla Saklambaç Kitap Lansmanı Evrim Sanat Galerisi'nde Gerçekleşti
Duygusal ve Psikolojik Bir Yolculuk: “Babalarla Saklambaç” Kitap Lansmanı Evrim Sanat Galerisi’nde Gerçekleşti
Caner Kemahlıoğlu’nun Yeni Eserleri Sergi Ziyaretçilerini Bekliyor
Caner Kemahlıoğlu’nun Yeni Eserleri Sergi Ziyaretçilerini Bekliyor
Ender Sanal'ın Tasarımlarıyla Come As You Are'dan Özel Koleksiyon
Ender Sanal’ın Tasarımlarıyla Come As You Are’dan Özel Koleksiyon
Sanatın Evrim'i 18. Bölüm Av.serra Taşköprü, Günsu Saraçoğlu Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 18. Bölüm – Av.Serra Taşköprü, Günsu Saraçoğlu – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Maximum Uniq Hall'de Nesren Jake'ten Görsel Bir Şölen Lunatic Asylum
Maximum Uniq Hall’de Nesren Jake’ten Görsel Bir Şölen: Lunatic Asylum
Yapay Zeka İşe Alım Süreçlerinde Adaleti Artırabilir Mi
Yapay Zeka İşe Alım Süreçlerinde Adaleti Artırabilir mi?
Yed I Sevda Konseri, İstanbul Atatürk Kültür Merkezinde Muhteşem Bir Geceye İmza Attı
Yed-i Sevda Konseri, İstanbul Atatürk Kültür Merkezinde Muhteşem Bir Geceye İmza Attı
Her Cumartesi Moda Spor Kulübü’nde! Çağdaş Suseven, Eylül Aşkın Ile… Özel Söyleşi
Her Cumartesi Moda Spor Kulübü’nde! – Çağdaş Suseven, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Gunsu Saracoglus Rebirth Collection Can Be Visited Until July 4th
Saraçoğlu’nun “ReBirth” Sergisi, Çevre ve İklim Konularına Dikkat Çekiyor
Sanatın Evrim'i 17. Bölüm Günsu Saraçoğlu, Eylül Aşkın Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 17. Bölüm – Günsu Saraçoğlu, Eylül Aşkın – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Bogaz’da Yeni Alpet Reklam Ve Vizyonu Çiğdem Yorgancıoğlu
Bogaz’da Yeni Alpet Reklam ve Vizyonu – Çiğdem Yorgancıoğlu
Genç Felsefecilerin Gözünden Mutluluk Yarışmanın Öne Çıkan Eserleri
Genç Felsefecilerin Gözünden Mutluluk: Yarışmanın Öne Çıkan Eserleri
Adana Sanayi Odası, Anadolu Panellerine Ev Sahipliği Yapacak
Adana Sanayi Odası, “Anadolu Panelleri”ne Ev Sahipliği Yapacak
Uluslararası Başarı Hikayeler Ödül Töreni’nde Şahsenem Rüzgarı Esti
Uluslararası Başarı Hikayeler Ödül Töreni’nde Şahsenem Rüzgarı Esti
Rıdvan Akparlak “popüler Kültürün Bizi Müzik Adına çok Fazla Yaraladığını Düşünüyorum” Eylül Aşkın Ile… Özel Söyleşi
Rıdvan Akparlak: “Popüler kültürün bizi müzik adına çok fazla yaraladığını düşünüyorum” Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Sanatın Evrim'i 16. Bölüm Ekrem Kahraman, Günsu Saraçoğlu Evrim Sanat, Mikado İletişim
Sanatın Evrim’i 16. Bölüm – Ekrem Kahraman, Günsu Saraçoğlu – Evrim Sanat, Mikado İletişim
Virginia Woolf’un Kendİne Aİt Bİr Oda Eseri Sergiye İlham Verdi
Virginia Woolf’un “KENDİNE AİT BİR ODA” Eseri Sergiye İlham Verdi