Yerelden Globale Logo
Eda Erdem Dündar Ve Aslı Kalaç Türk Voleybolunun Liderleri, Çiğdem Yorgancıoğlu

Eda Erdem Dündar ve Aslı Kalaç: Türk Voleybolunun Liderleri, Çiğdem Yorgancıoğlu

İsmini “Ordinaryüs” lakaplı Türkiye Milli Futbol Takımı’nda da ilklere imza atmış Türk futbolunun efsane gurusu futbolcu Lefter Küçükandonyadis’ten alan FB Dereağzı tesislerindeyiz. Güneşli ve ayaz bir kış gününde geçer bu yazının öyküsü.

Bir top düşünün, elinizde bir oyunun içindesiniz. Dirseklerinizi bükülü ve vücudunuza yakın tutarak topu. Ayaklarınız omuz genişliğinde açık, ağırlığınız ayak parmaklarınızın üzerinde dengeli olacak şekilde hazır bir pozisyonda. Sonra sahadaki topun yönünü ve hızını sürekli kontrol ederek, topla temas halindeyken topu gitmesini istediğiniz yere yönlendirmek için kollarınızın ön kısmını, bileklerinizi veya ellerinizi nasıl kullandığınızı düşündünüz mü hiç? Topu attıktan sonra takım arkadaşlarınızla savunma yapmak için sahada iyi bir pozisyona geçmezseniz istediğiniz kadar iyi atın topu. Başarı için yetmez. Voleybol, anda farkındalık ve çeviklik demektir; bir an bile boşluğa mahal vermez. Tıpkı diğer sporlar gibi.

Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks, Gururumuz Filenin Sultanları İle Onlar Sarı Lacivertli! (6)

Voleybolun Sihirli Dünyası: Puan Toplamak, Savunma ve Takım Oyunundan Daha Fazlası

Topu ağ üzerinden karşı takımın sahasına vurarak puan toplamak, aynı zamanda kendi sahanızı savunmaya çalışmak ve diğer takımın gol atmasını engellemenin ötesindedir belki voleybol. Hatta karşı takım üzerinde baskı oluşturarak takımıma gol atma şansı vermek için servis atarken topu güç ve isabetle file üzerinden diğer takımın sahasına göndermenin de ötesindedir. Ön kollarınızı, bileklerinizi veya ellerinizi kullanarak topu takım arkadaşlarınıza vurarak oyunda tutabilmek ve pas vermek midir voleybol? Bunun da ötesindedir.

Oyuncular ve antrenörler arasında aracılık eden liderlerdir kaptanlar. Takımın kaptanı nasıl seçilirse seçilsin, kaptan olduktan sonra voleyboldaki rolü lider konumuna yükselir. Ve bu nedenle sorumluluklar, roller ve dahil etki alanı da gelişir. Takım kaptanlığı, takımı ve onun başarısını kendinizin önüne koyan adanmışlıkla, tüm antrenmanlara ve toplantılara katılmak, tüm takım arkadaşlarını aynı şekilde adanmış ve mevcut olmaya teşvik etmek, takımın yararı için kişisel zamandan fedakarlık etmek, stratejileri ve oyunları geliştirmekle de sınırlı değildir. Kaptan, antrenman, oyun ve yarışma programlarını yönetiminin ötesinde viyoner ve hizmetkar bir liderdir; kararlı, rekabetçi ve konsantre göz bebekleridir. Maçta en ufak dikkat ve çaba eksikliğine müsade etmeyecek bir uyanıklık halidir. Çalışkan bir ekibi başarıya götürmenin haklı gururudur.

Mükemmel yönetim becerileri, açık iletişim becerileridir kaptanlık. Oyun kuralları ve stratejileri hakkında kapsamlı bilgi sahibi olmak ve bilgileri güncellemektir. Takımın tüm üyelerine saygılı olmaktır. Takıma ve oyuna bağlılıktır. Ekip başarısız bile olsa takım üyelerini motive etme ve onlara ilham verme yeteneğidir.

Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks, Gururumuz Filenin Sultanları İle Onlar Sarı Lacivertli! (5)

Filenin Sultanlarıyla Zaferin ve Başarının İzinde: Eda Erdem Dündar ve Aslı Kalaç’ın Liderliğinde Türkiye Kadın Millî Voleybol Takımı

Ay yıldızlı formalarıyla izledik File’nin Sultanları’nı. Şayet zafer sevinci ve başarı için bu sevinci yaşayan ve yaşatanlar ile bir araya gelmenin totemlerine inanıyorsanız, bugün öyle bir gün. Katılımcı -Vizyoner liderliğin kazanımları, motivasyon, zafer coşkusu, kenetlenme, takım ruhu, dayanışma, takımda aidiyet, adanmışlık, sportif başarı duygusu gibi hisleri yaşamış ve bir dönem yüzme sporu takım kaptanlığı yapmış (Eurasia Corporate Games) lisanslı bir sporcu olarak ilham verici başarılı sporcularla bir arada bulunmak, sürekli başarma ve paylaşma konusunda beni teşvik etmiştir. Hayatın içindeki kararlı bir duruş ve disiplin ile yaşamanın kuşatıcılığını hatırlatır bana, branşı ne olursa olsun sporcularla olma heyecanı. Kupa ya da madalya sevinci gibi bir şeydir bu. İşte öyle bir günün öğlen ayazda kış güneşi vaktiydi bugün.

Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks, Gururumuz Filenin Sultanları İle Onlar Sarı Lacivertli! (1)

Filenin sultanları millî voleybol takım kadın oyuncusu Eda Erdem Dündar ve Aslı Kalaç, onlar dünya sıralamasında zirvedeler. 2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası şampiyonu olan Türkiye kadın millî voleybol takımı ve tabii ki bugün her ne kadar etkinlikte onlarla olsam da takımın tüm oyuncuları medarı iftarımız oldu her daim. Onlar filenin sultanları. Onlar namağlup. Asla pes etmeyenler. Onlar, takımına, kulübüne ve taraftarına zafer coşkusunu verenler. 2024 Paris Olimpiyat Oyunları’na Olimpiyat Eleme Grubu’ndan 7 maçta 7 galibiyet aldı ve grubundan lider olarak çıkarak Olimpiyat elemesi Dünya kupasını kucaklayanlar. Cumhuriyetin 100. yılında Avrupa Şampiyonu oldular. Türk spor tarihinde takım sporlarında Avrupa Şampiyonu olan ilk takım olarak tarihe geçtiler.

Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından yönetilen ve Türkiye’yi uluslararası kadın voleybol karşılaşmalarında temsil eden, antrenör Daniele Santarelli tarafından çalıştırılan Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı 2023 yaz ayından bu yana FIVB dünya sıralamasında 1. sırada bulunmakta. A Milli Kadın Voleybol Takımımızın Kaptanı – Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımının Kaptanı Eda Erdem Dündar, Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı milli sporcusu smaçör Meliha Diken (İsmailoğlu), Fenerbahçe ve Türkiye A millî takımının voleybolcusu 2023 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası şampiyonu olan Türkiye kadın millî voleybol takımı kadrolarında yer alan sultanlar ligi şampiyonu Aslı Kalaç, Türkiye erkek millî voleybol takımı ve Ukrayna’nın 2022-2023 sezonunda Polonya Süper Liginde mücadele eden Barkom-Kajanı takımında forma giyen, 2013 U21 Dünya Şampiyonası ve 2015 U23 Dünya Şampiyonalarında En İyi Pasör ödüllü Murat Yenipazar ile etkinlik sırasında anlık tebessümlerle bir anı bıraktık FB. Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesislerinde tarihin kayıtlarına bu fotoğraflarda.

Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks, Gururumuz Filenin Sultanları İle Onlar Sarı Lacivertli! (2)

Zirvede Tutkulu Bir Yolculuk: Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı ve Sultanlar Ligi Şampiyonları

Bu kayıtlara vesile olan etkinlik ise; 1970’lerden beri FB kulübünün yanında yer alan ve FB kulübünün “ailemizin bir parçası” dedikleri son yıllarda futbolun yanısıra; basketbol ve voleybolda da takımın ulaşım sponsoru olan Gürsel Turizm, Karayolu Ulaşım Sponsoru olarak Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol ve Fenerbahçe Parolapara Erkek Voleybol Takımlarına özel hazırladığı otobüsü Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesislerinde tertiplenen törenle teslim edilmesiydi. Törene; Voleyboldan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Simla Türker Bayazıt, Gürsel Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Levent Birant, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hürer Fethi Gündüz, Genel Müdürü Kerem Birant, Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımımı Menajeri Pelin Çelik, Takım Kaptanı Eda Erdem Dündar, Fenerbahçe Parolapara Kaptanı Hasan Yeşilbudak ile voleybolcular katıldı. Törende FB şubeleri idari kadroları ile Gürsel Turizm profesyonelleri de yer aldı. Voleybolculardan Meliha Diken, Aslı Kalaç ve Murat Yenipazar da diğer konuşmacıların ardından katkılarından ötürü Gürsel Turizm’e teşekkür etti.

Mercedes-Benz marka otobüsün üzerinde Mustafa Kemal Atatürk’ün silueti ile Takımlar ve Takımlara destek veren sponsorların logoları yerleştirilmiş. Cumhuriyetimizin 100. Yılı için iyi bir fikir. Konuşmalardan anladığım kadarıyla şayet uçak ile yolculuk edilmeyecekse, hafta sonu Ankara’ya deplasmana bu otobüs ile gidilecek. Gürsel Turizm tarafından hazırlanan otobüsün Fenerbahçe Opet ile Fenerbahçe Parolapara Erkek Voleybol Takımlarını nice şampiyonluklara taşıması umuduyla diyelim.

Çiğdem Yorgancıoğlu Chi Ci Talks, Gururumuz Filenin Sultanları İle Onlar Sarı Lacivertli! (3)

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar’dan Teşekkür: Gurur, Mutluluk

Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı Kaptanı milli voleybolcu Eda Erdem Dündar’ın konuşmasında, “Cumhuriyetimizin 100. yılında ülkemize yaşattığımız gurur ve mutluluktan dolayı çok keyifliyiz. İnanıyoruz ki bu çıtayı daha da yükseğe çıkaracağız. Biz sporcular için ulaşım her zaman çok önemli oldu. Çünkü konforlu ve güvenli bir şekilde seyahat etmeniz gerekiyor. Bunun için Gürsel Turizm’e çok teşekkür ediyoruz. Otobüsümüzü çok beğendik. Çok da konforlu. Hep birlikte inşallah başarılar kazanacağız. Bu, iş birliğinden ziyade bir aile olma kavramı. Fenerbahçe Spor Kulübü denildiği zaman bu aile olgusu, bu aidiyet, bu birliktelik her zaman ön plana çıkıyor. Sizlerle bunu yaşamak bizler için çok değerli. İyi ki varsınız.” ifadeleri yer aldı.

Organizasyonun sonunda voleybolcular, Gürsel Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Levent Birant ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hürer Fethi Gündüz’e imzalı Fenerbahçe Opet ve Fenerbahçe Parolapara formaları hediye etti. Gürsel Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Levent Birant da kaptan Eda Erdem Dündar ve Hasan Yeşilbudak’a teslimat hatırası olarak sembolik anahtar verdi.

Tekrar hayırlı olsun, nice başarılar ve zaferler temennileriyle daima iyi yolculuklar dilerim takımlara. Şimdi olduğu gibi gelecekte de canı gönülden tebriklerimizi hakeden nice başarılara ve emniyetli yolculuklara.

Haber:

Sporcu, Eğitmen Ekonomist, Araştırmacı yazar H.Çiğdem YORGANCIOĞLU

 18 Aralık 2023 FB Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri, İstanbul

Tüm Reklam, Tanıtım ve İşbirlikleri için bulten@turhapo.com

Booking Rezervasyon 1

Televizyona Geçiş Yapacak Yılmaz Karaman, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Televizyona Geçiş Yapacak – Yılmaz Karaman, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Geleceğin Şef Adayları Için İlham Verici Uygulamalı Gastronomi Eğitimi
Geleceğin Şef Adayları için İlham Verici Uygulamalı Gastronomi Eğitimi
İşlenmiş Gıdaların Sağlık Ve Ekonomik Yükü
İşlenmiş Gıdaların Sağlık ve Ekonomik Yükü
Sanatın Evrim’i Programında Bu Haftanın Konuğu Sanatçı Dünya Dural
Sanatın Evrim’i programında bu haftanın konuğu Sanatçı Dünya Dural
Disleksi Ve Sanat Farklı Bakış Açılarıyla Next Pera Art Gallery’de
Disleksi ve Sanat: Farklı Bakış Açılarıyla Next Pera Art Gallery’de
Sanatın Kalbi Tunceli’de Atıyor Osman Hamdi Bey Ve 21 Sanatçı
Sanatın Kalbi Tunceli’de Atıyor: Osman Hamdi Bey ve 21 Sanatçı
Yunus Gültekin “işin Içerisinde Bulunmadığınız Hiçbir Derneğe Güvenmeyin” Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Yunus Gültekin: “işin içerisinde bulunmadığınız hiçbir derneğe güvenmeyin” Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
2024 Roma Bar Show'da Yeni Alkollü İçecek Trendleri Eylül Aşkın İtalya'da
2024 Roma Bar Show’da Yeni Alkollü İçecek Trendleri – Eylül Aşkın İtalya’da
Mine Tugay, Vivamayr’daki Sağlık Kampı Deneyimlerini Paylaştı
Mine Tugay, VIVAMAYR’daki Sağlık Kampı Deneyimlerini Paylaştı
Yys Belgesinin Lojistik Firmalarına Sağladığı Avantajlar Nelerdir
YYS Belgesinin Lojistik Firmalarına Sağladığı Avantajlar Nelerdir?
“bizdeki Bu Fikir Hırsızlığı Bir Türlü Kurtulamadığımız Bir Olay” Sevtap Çapan, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
“Bizdeki bu fikir hırsızlığı bir türlü kurtulamadığımız bir olay” Sevtap Çapan, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
İmder Ve İsder’in Desteğiyle Yapılacak Fuar 29 Mayıs 1 Haziran Tarihleri Arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde Düzenlenecek.
İMDER ve İSDER’in desteğiyle yapılacak fuar 29 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek.
Anadolu’nun Uyanışı Mustafa Kemal'in İzmir'e Taşıdığı Ateş
Anadolu’nun Uyanışı: Mustafa Kemal’in İzmir’e Taşıdığı Ateş
Tev Türkiye Virtüözleri Oda Orkestrası Sanat Ve Müziğin Buluşması
TEV Türkiye Virtüözleri Oda Orkestrası: Sanat ve Müziğin Buluşması
Sanatın Evrim’i Programında Bu Haftanın Konuğu Sanatçı Ahmet Öcal
Sanatın Evrim’i programında bu haftanın konuğu Sanatçı Ahmet Öcal
Hale İsmet, Eylül Zamanı… Next Pera Art Gallery'de Bir Eylül Zamanı... Bölüm 1
Hale İsmet, Eylül Zamanı… Next Pera Art Gallery’de Bir Eylül Zamanı… Bölüm 1
Tolstoy'un İlhamıyla Sinan Demir'in Edebiyat Keşfi Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Tolstoy’un İlhamıyla: Sinan Demir’in Edebiyat Keşfi – Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Nisan Ayında Otellerde Fiyat Artışı Muğla Öne Çıkıyor
Nisan Ayında Otellerde Fiyat Artışı: Muğla Öne Çıkıyor
Depresyon Tedavisinde Yeni Yaklaşımlar Uzmanların İncelemesi
Depresyon Tedavisinde Yeni Yaklaşımlar: Uzmanların İncelemesi
Sosyal Etki Zirvesi'24 Eşitlik Arayışında Stk'lar, Vakıflar Ve İş Dünyası Temsilcileriyle Buluşma
Sosyal Etki Zirvesi’24: Eşitlik Arayışında STK’lar, Vakıflar ve İş Dünyası Temsilcileriyle Buluşma
Türkiye’nin Ticaret Potansiyelini Zora Sokan Vize Engeli Asil Transport Co. Yöneticisinin Görüşleri
Türkiye’nin Ticaret Potansiyelini Zora Sokan Vize Engeli: Asil Transport Co. Yöneticisinin Görüşleri
Ahmet Öcal'ın Simulation Of Truth Sergisi Evrim Sanat Galerisi'nde
Ahmet Öcal’ın “Simulation of Truth” Sergisi Evrim Sanat Galerisi’nde
Ece Berker, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Ece Berker, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Sanatın Evrim’i Programında Bu Haftanın Konuğu Sanatçı Gamze Gökçedağ
Sanatın Evrim’i programında bu haftanın konuğu Sanatçı Gamze Gökçen
Görkemli Tanıtım Sakhalin İstanbul'un Büyüleyici Akşamı
Görkemli Tanıtım: Sakhalin İstanbul’un Büyüleyici Akşamı
Amonyaksız Saç Boyası Devrimi Farouk Systems Inc.'in Öncülüğü
Amonyaksız Saç Boyası Devrimi: Farouk Systems Inc.’in Öncülüğü
Sanat Filminde Başrol Oynadı! Senem Göktürk, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
Sanat Filminde Başrol Oynadı! – Senem Göktürk, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Hr Excellence Mena Summit'te Bordroda Demokratikleşme Vurgusu
HR Excellence MENA Summit’te Bordroda Demokratikleşme Vurgusu
Bahadır Tatlıöz'ün Yönetmenliğinde Nigar Yıldırım'ın 'yandık' Klibi Sürprizlerle Dolu!
“Bahadır Tatlıöz’ün Yönetmenliğinde: Nigar Yıldırım’ın ‘Yandık’ Klibi Sürprizlerle Dolu!
Bkm'nin Yeni Filmi 'bir Cumhuriyet Şarkısı' Ertan Saban'ın Görüntüleri Ortaya Çıktı!
BKM’nin Yeni Filmi ‘Bir Cumhuriyet Şarkısı’: Ertan Saban’ın Görüntüleri Ortaya Çıktı!
Dekolte Ve Boyun Gençliğin Anahtarı Dr. Yasemin Savaş'ın Önerileri!
Dekolte ve Boyun Gençliğin Anahtarı: Dr. Yasemin Savaş’ın Önerileri!
Eskişehir Kitap Fuarı 2024 Kültür Ve Edebiyatın Kalbi Burada Atıyor!
Eskişehir Kitap Fuarı 2024: Kültür ve Edebiyatın Kalbi Burada Atıyor!
Kuantum Bilgisayarlar Klasik Bilgisayarların Ötesindeki Güç
Kuantum Bilgisayarlar: Klasik Bilgisayarların Ötesindeki Güç
İngiltere'de Dil Eğitimi Çiğdem Yorgancıoğlu & Ismara Antunes
İngiltere’de dil eğitimi – Çiğdem Yorgancıoğlu & Ismara Antunes
Turkcell Kapsayıcılığın Hakkını Verdi. Çiğdem Yorgancıoğlu
Turkcell kapsayıcılığın hakkını verdi. Çiğdem Yorgancıoğlu
“sonumu Gördüm” Şarkısını Yolda Yazmış! Ömer Şahan, Eylül Aşkın Ile... Özel Söyleşi
“Sonumu Gördüm” Şarkısını Yolda Yazmış! Ömer Şahan, Eylül Aşkın ile… Özel Söyleşi
Sanatın Gücüyle Kavramları Yeniden Düşünmek Metin Özgör'ün Sergisi
Sanatın Gücüyle Kavramları Yeniden Düşünmek: Metin Özgör’ün Sergisi
Ece Haskan'ın Saklambaç Sergisi Gerçeklik Ve Mecazi Anlamlar Arasında Dans
Ece Haskan’ın Saklambaç Sergisi: Gerçeklik ve Mecazi Anlamlar Arasında Dans
Sanatın Evrim’i Programında Bu Haftanın Konuğu Sanatçı Can Emre Dağ
Sanatın Evrim’i programında bu haftanın konuğu Sanatçı Can Emre Dağ
Dosİder Yönetimi, Ankara Ziyaretinde Epdk Ve Sanayi Bakanlığı Yetkilileriyle Buluştu
DOSİDER Yönetimi, Ankara Ziyaretinde EPDK ve Sanayi Bakanlığı Yetkilileriyle Buluştu
Aspava Geleneksel Türk Sokak Lezzetlerini Keşfetmek İçin Yeni Mekanınız
Aspava: Geleneksel Türk Sokak Lezzetlerini Keşfetmek İçin Yeni Mekanınız
Stil Sahibi Kadınların Buluşması Nur Bilen Yavuzer X Network Kapsül Koleksiyon Lansmanı (1)
Stil Sahibi Kadınların Buluşması: Nur Bilen Yavuzer X NetWork Kapsül Koleksiyon Lansmanı
Arjen Dizisinin Galası Uniq İstanbul'da Yıldızlar Geçidi!
Arjen Dizisinin Galası: UNIQ İstanbul’da Yıldızlar Geçidi!
Bilgisayarların Zekası Peter J. Denning Ve Matti Tedre'den Bilgisayarlar Nasıl Düşünür Kitabı
Bilgisayarların Zekası: Peter J. Denning ve Matti Tedre’den Bilgisayarlar Nasıl Düşünür? Kitabı
Sanatın İzinde İspanya'da Ru Ceylan'ın Konuşan Resimleri Büyülüyor
Sanatın İzinde: İspanya’da Ru Ceylan’ın Konuşan Resimleri Büyülüyor
“dedelerim, Dayım Divan Kurulu üyeleriydi.” Ayçe İşözen, Eylül Aşkın İle.. Özel Söyleşi
“Dedelerim, dayım divan kurulu üyeleriydi.” Ayçe İşözen, Eylül Aşkın İle.. Özel Söyleşi
Karadeniz'in Özgün Sesleri Selim Bölükbaşı'nın Müzikal Yolculuğu
Karadeniz’in Özgün Sesleri: Selim Bölükbaşı’nın Müzikal Yolculuğu
Can Emre Dağ'ın Eserleriyle Estetik Bir Deneyim Bir “dÜŞ” Gördüm
Can Emre Dağ’ın Eserleriyle Estetik Bir Deneyim: “bir “DÜŞ” gördüm”
Sanatın Evrim’i Programında Bu Haftanın Konuğu Sanatçı Arzu Kılıçdoğan
Sanatın Evrim’i programında bu haftanın konuğu Sanatçı Arzu Kılıçdoğan
Nihat Tokat, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanlık Adaylığı Basın Toplantısı
Nihat Tokat, Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanlık Adaylığı Basın Toplantısı